Senát nominoval na pozici člena NRR Petra Musila

Senát nominoval na pozici člena NRR Petra Musila

Na pozici třetího člena Národní rozpočtové rady (NRR) dnes Senát nominoval Petra Musila. Pokud ho v nové funkci potvrdí Poslanecká sněmovna, doplní Mojmíra Hampla a Jana Pavla.

Pozice člena Národní rozpočtové rady se uvolnila po jmenování Evy Zamrazilové, která Radě od roku 2018 předsedala, viceguvernérkou ČNB. Ve funkci předsedy Rady následně Evu Zamrazilovou nahradil Mojmír Hampl.

Ing. Petr Musil, Ph.D. (1977) absolvoval Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity v Brně, kde dále působil jako odborný asistent a v roce 2007 obhájil svou disertační práci. Mezi jeho další působiště patřily Centrum výzkumu konkurenční schopnosti české ekonomiky při ESF MU v Brně nebo Bankovní institut vysoká škola, kde mezi lety 2014 a 2016 vedl katedru financí a ekonomie. Od roku 2009 působí jako asistent katedry ekonomických studií Vysoké školy polytechnické v Jihlavě, kde vyučuje zejména kurzy mikro a makroekonomie. Od roku 2015 také přispívá do médií jako ekonomický redaktor, od roku 2020 na zpravodajský web CNN Prima News a jako ekonomický expert či moderátor na stejnojmenné zpravodajské televizi.

Na svém kontě má desítky odborných publikací zaměřených na oblasti fiskální, měnové či energetické politiky, trh práce a problematiky mzdové diferenciace.