Petr Musil se ujímá funkce člena Národní rozpočtové rady

<strong>Petr Musil se ujímá funkce člena Národní rozpočtové rady</strong>

Složením slibu do rukou předsedkyně Poslanecké sněmovny se dnes ujal výkonu funkce člena Národní rozpočtové rady Petr Musil. V Radě bude působit společně s Mojmírem Hamplem, předsedou Rady, a Janem Pavlem.

Petra Musila zvolila na návrh Senátu Poslanecká sněmovna v listopadu 2022. Pozice člena Národní rozpočtové rady se uvolnila po zvolení Mojmíra Hampla předsedou Rady, o kterém v červenci rozhodla na návrh Vlády Poslanecká sněmovna. Na této pozici vystřídal Evu Zamrazilovou, která byla jmenována viceguvernérkou České národní banky.

„Chci poděkovat všem zákonodárcům a dnes speciálně i paní předsedkyni Pekarové za projevenou důvěru, které si velice vážím. Členem Rady se stávám v době, která, mírně řečeno, není z pohledu udržitelnosti veřejných financí ideální. Jako člen Rady se chci přičinit zejména o to, aby se zvýšilo povědomí občanů o důležitosti rovnováhy veřejných rozpočtů,“ říká Petr Musil.

O Petru Musilovi

Ing. Petr Musil, Ph.D. (1977) absolvoval Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity v Brně, kde dále působil jako odborný asistent a v roce 2007 obhájil svou disertační práci. Mezi jeho další působiště patřily Centrum výzkumu konkurenční schopnosti české ekonomiky při ESF MU v Brně nebo Bankovní institut vysoká škola, kde mezi lety 2014 a 2016 vedl katedru financí a ekonomie. Od roku 2009 Petr Musil působí jako asistent katedry ekonomických studií Vysoké školy polytechnické v Jihlavě, kde vyučuje zejména kurzy mikro a makroekonomie. Od roku 2015 také přispívá do médií jako ekonomický redaktor, od roku 2020 na zpravodajský web CNN Prima News, a jako ekonomický expert či moderátor na stejnojmenné zpravodajské televizi. Na svém kontě má desítky odborných publikací zaměřených na oblasti fiskální, měnové či energetické politiky, trh práce a problematiky mzdové diferenciace. Jeho funkční období bude trvat do roku 2028.